مدارس تا کی باید تعطیل باشند؟

27 فروردين 1401
با توجه به احتمالِ ماندگاری بلندمدتِ ویروس کرونا در بین ما، اولین سوالی که با این شرایط در خصوص موضوع آموزش، پیش می‌آید این است که تا کی باید مدارس ما تعطیل باشند؟

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در وبینار کشوری تداوم آموزش حضوری با حضور سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت : با توجه به احتمالِ ماندگاری بلندمدتِ ویروس کرونا در بین ما، اولین سوالی که با این شرایط  در خصوص موضوع آموزش، پیش می‌آید این است که تا کی باید مدارس ما تعطیل باشند؟

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دکتر قاسم برجوئی‌فرد افزود : بر اساس تحقیقات، زمانِ زیادِ استفاده از موبایل توسط دانش‌آموزان توجه و تمرکز آنان را پایین آورده است که همین مشکل باعث افت تحصیلی در دوران آموزش مجازی شده است.

این مقام مسئول بهداشتی با بیان اینکه بعضی از کشورها در دوران کرونا فقط دو ماه آموزش حضوری خود را تعطیل کردند گفت : عواقب افتِ تحصیلی دانش‌آموزان، پایین آمدن سطح علمی جامعه است.

دانش‌آموز، والدین، معلم، مراقبین سلامتت مدرسه و مدیران، ارکان تداوم آموزش حضوری

دکتر برجوئی‌فرد در بخش دیگری از سخنان خود گفت : باید به کودکان خود آموزش بدهیم که در صورت وجود علائم مشکوک به کرونا سریعا به والدین و معلم خود اطلاع بدهد تا اقدامات پیشیگری انجام بشود.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکب بوشهر اظهار داشت : در قدم بعدی وظیفه‌ی والدین دانش‌آموز است که فرزند خود را برای جلوگیری از شیوع ویروس در بین بقیه‌ی دانش‌‌آموزان به مدرسه نفرستد که با این کار باعث می‌شود تمام مدرسه تعطیل نشود.

این متخصص کودکان و نوزادان گفت : معمولا اگر کودک بیماری خاصی نداشته باشد بین 3 تا 5 روز دانش‌آموز آماده حضور در مدرسه می‌شود.

دکتر برجوئی‌فرد همچنین گفت لازم معلمان عزیز هر روز صبح در گفتگوی کوتاه و دوستانه‌ای با دانش‌آموز با او احوالپرسی کند که اگر علائم مشکوکی وجود داشت به مراقبین سلامت مدرسه اطلاع بدهد تا اقدامت لازم بعدی انجام شود.

بیماری‌های فصلی بهار نباید بهانه‌ای برای تعطیلی مدرسه بشود

این متخصص کودکان و نوزادان گفت : معمولا فصل بهار، فصل شیوع بیماری‌ها و حساسیت‌های فصلی است.

دکتر برجویی‌فرد افزود : نباید همه‌ی بیماری‌ها و علائمی که در فصل بهار ظاهر می‌شوند را به کرونا مرتبط دانست و از این طریق خواستار تعطیلی مدارس بشویم.

وی خاطرنشان کرد در صورت دیدن هرگونه علائمی برای تشخیص صحیح باید به پزشک مراجعه کنیم.

انتهای پیام/ کد خبرنگار : (م.ب 2020)


کلمات کلیدی:
معاونت.بهداشت     دانشگاه.علوم.پزشکی     دکتر.برجوئی.فرد     دکتر.برجوئی     دکتر.برجویی     کرونا    
مدرسه     تعطیلی.مدارس     مدارس    

تاریخ بروز رسانی:   27 فروردين 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >