با حضور استاندار بوشهر؛
آغاز پویش ملی غربالگری فشارخون و دیابت در استان بوشهر

24 آبان 1402
پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا در استان بوشهر با حضور استاندار، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا در استان بوشهر برای کلیه افراد 18 سال و بالاتر ایرانی ساکن در کشور و بانوان باردار در همه گروه‌های سنی با حضور استاندار، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر آغاز شد.
بر اساس این گزارش، افزایش نسبت شناسایی و شروع مراقبت و درمان در بیماران مبتلا به دیابت و پرفشاری خون در کشور و همچنین افزایش آگاهی جامعه نسبت به عوامل خطر، پیامدها و اهمیت تشخیص زودرس و کنترل دیابت و فشارخون بالا از اهداف این پویش است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این خصوص گفت: دیابت و پرفشاری خون با اینکه در سطح اول پیشگیری اهمیت می‌یابند و روش‌های سالم زندگی (سبک زندگی سالم) تا حد زیادی از بروز آن‌ها پیشگیری می‌کند، اما به‌عنوان بیماری خاموش در جامعه گسترش یافته و به‌عنوان اُم‌الامراض مطرح‌اند و عاملی برای بسیاری از بیماری‌های خطرناک و تهدیدکننده سلامت مردم‌اند.
دکتر قاسم برجوئی‌فرد افزود: این دو بیماری به همراه عوارض بسیار شایعی که ایجاد می‌کنند، همچون حملات قلبی، سکته‌های مغزی و نارسایی پیشرفته کلیه و دیالیز و قطع عضو – هزینه‌های سنگینی را به بیماران، خانواده‌ها، جامعه و دولت تحمیل می‌کند.
وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران از آبان ماه 1402 پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا را با مشارکت و تعامل معاونت بهداشت، معاونت درمان و معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کلیه دانشگاه‌ها، دانشکده‌های علوم پزشکی کشور و دانشکده‌های پزشکی، بهداشت، پرستاری و مامایی و هیئت‌مدیره‌های نظام پزشکی به اجرا خواهد گذاشت.
پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا به غربالگری و گردآوری، پردازش و تحلیل داده‌های مهم‌ترین عامل خطر دیابت و فشارخون بالا پرداخته می‌شود.
پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا در استان بوشهر با حضور احمد محمدی زاده استاندار، اکبر پورات معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، محسن پاپری زارعی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر، دکتر حسن ملکی زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مسئولین استانی و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر آغاز شد.


کلمات کلیدی:
بوشهر     پویش.ملی.فشار.خون     فشار.خون     دیابت     استاندار.بوشهر     دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   24 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >