تشویق کارکنان بهورزان و مراقبین سلامت برای اجرای بهتر قانون جوانی جمعیت

13 خرداد 1403
بهورز و مراقب سلام نقشی مهم و منحصر‌به‌فرد در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت دارند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر, معاون بهداشت دانشگاه گفت : کارکنان نظام بهداشتی به خصوص بهورز و مراقب سلام  نقشی مهم و منحصربهفرد در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با هدف افزایش رشد جمعیت و نرخ باروری دارند.

دکتر قاسم برجوئیفرد در همین خصوص افزود : به همین دلیل و بر اساس قانون به ازرای خدمات داده شده به زنان متاهل که منجر به تولد زنده شده, فوق العادهای به صورت پلکانی به بهورزان و مراقبین سلامت اختصاص داده شده است.

این مقام مسئول بهداشتی با بیان اینکه کارکنان بهداشتی یکی از مهم ترین اعضای نیروی انسانی هستند گفت : فعالیت بهورزان در مناطق روستایی و مراقبین سلامت در مناطق شهری و روستایی بیش از سایرین  با عموم مردم ارتباط مستقیم دارند و به همین دلیل کاکرد آنان بسیار مهم است.

برای ایجاد همراهی در سطوح مختلف, در هر دانشگاه علوم پزشکی بخشی از فوقالعاده کارانه پلکانی علاوه بر بهورز و مراقب سلامت، برای سطوح مختلف نظام شبکه که مرتبط هستند مانند پزشک، ماما، مراقب ناظر، کارشناسان ستادی واحدهای سلامت خانواده و گسترش شبکه ها در نظر گرفته شده است که در سال 1402 بعضی  از پایگاهها  بیش از  55 میلیون تومان  دریافتی داشتهاند.

بر اساس این گزارش, معوقات سال 1401 نیز پرداخت خواهد شد.


کلمات کلیدی:
طرح.رویش     جوانی.جمعیت     حمایت.از.خانواده     قانون.حمایت.خانواده     دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   13 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >